INFORMÁCIÓK A TANKÖTELESSÉ VÁLÓ GYERMEKEK BEÍRATÁSRÓL

2017.április 20. (csütörtök) 8.00-19.00 óráig

2017. április 21. (péntek) 8.00-19.00 óráig

A beíratáshoz szükséges:

• a szülők (gondviselő) személyazonosító igazolványa
  • a szülők (gondviselő) lakcímét igazoló hatósági igazolványa
  • a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • az iskolaérettségi igazolás
  • óvodai szakvélemény, vagy a Szakértői Bizottság szakértői véleménye az iskolaérettségről, sajátos nevelési igény megállapításáról
  • az iskola a gyermek születési anyakönyvi kivonatát is kérheti

A felvételről, az iskolák 2017. május 11-ig meghozzák a döntést és ezt követően a szülőket értesítik.

A felvételi kérelem elutasítása esetén a szülők felülbírálati kérelemmel élhetnek, melyet az intézmény igazgatójánál kell benyújtani; az intézmény fenntartójának címezve, az értesítést követő 15 napos határidőn belül.

Amennyiben az elutasító döntés jogerőre emelkedik, az azt követően öt napon belül a szülő köteles gyermekét a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára beíratni.